HĽADAJ podľa výrobcu
Kategórie
Top produkty

V2 Beta 1400 M1 - RTF 4k 2,4GHz brushless

Výrobca: Pelikán
Katalógové číslo: 4ST1480-M1
Počet kusov skladom: Skladom
Cena:
151,00€

Bez DPH: 125,83€
Množstvo: - +
   -   

Popis produktu

Vlastnosti:
BETA 1400 je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polypropylénu EPP poháňaný striedavým motorom. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie provy do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom v prove viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.

Trup s namontovaným striedavým motorom (s rotačným plášťom, CD2622) uloženým v pylóne za krídlom s pevnou vrtuľou, osadeným regulátorom 20 A a servami smerovky a výškovky je vylisovaný z penového EPP. Kryt kabíny je odnímací s magnetickými uzávermi. Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z EPP, krídelka sú ovládaná 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Polovice krídla sa spájajú uhlíkovú rúrkovou spojkou. Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPP, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Chladeniu motora napomáha vstup chladiaceho vzduchu v prednej časti pylónu, chladiaci vzduch prúdi kanálmi okolo plášťa motora.

Príprava k letu zahŕňa iba prilepenie chvostových plôch (stredným sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla, zapojenie prijímača a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládané sú krídelká, smerovka, výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu slúži klasický štvorkanálový vysielač CADET 4 2.4GHz FHSS (systém s frekvenčným preskokom v rozprestrenom spektre) s krížovými ovládačmi usporiadanými v Móde 1 (plyn vpravo), trimy a prepínačmi zmyslu výchyliek pre všetky kanály. Vybavený je tiež nabíjacím konektorom pre nabíjanie vysielačových akumulátor vo vysielači (vhodné nabíjača sú Hitec CG-22, CG-S32). Pre napájanie vysielača budete potrebovať 8 AA (tužkových) alkalických batérií alebo akumulátorov (nie sú súčasťou RC setu). Ak neradi držíte vysielač v rukách, môžete ho doplniť popruhom HITEC červený / HITEC čierny  alebo ho umiestniť do pultu pre vysielača Optic 6 (stačí byť štedrejší s penovou páskou v oblasti bokov skrinky vysielača).

Podobne ako v prípade iných našich setov (Skylady, Cessna 480 ...) je RC vybavenie možné neskôr použiť i v iných modeloch rovnakej kategórie.

BETA 1400 je určená pre začiatočníkov -ako vždy dodávame -pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne polietať. Letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu okolo všetkých troch osí; so správnym koordinovaným ovládaním smerovkou, krídelkami aj výškovkou. Túto skúsenosť "ako keď nájdete" najneskôr hneď potom, čo sa pustíte do lietania so svojim prvým akrobatickým modelom alebo (polo) maketou akéhokoľvek druhu. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej vetroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú Bete celkom dobre! Výkon motora je dostatočný pre veľmi živé stúpania, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. BETA 1400 vie využiť aj nepríliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".

BETA 1400 je dodávaná s Li-poly akumulátorom 11.1 V 1300 mAh (zaťažiteľnosť 20C), čomu zodpovedá pevná vrtuľa 5x4 ". Model bez problémov" uvezie "trojčlánky až do cca 2200 mAh.

RC set obsahuje: trup vylisovaný z EPP s namontovaným striedavým motorom, pevnou vrtuľou 5x4 ", regulátorom otáčok 20A a 2 servami, krídlo vylisované z EPP s inštalovanými 2 servami, chvostové plochy z EPP, uhlíkovú rúrkovú spojku krídla, štvorkanálový vysielač CADET 4 2.4GHz FHSS so šesťbodovým 2.4GHz FHSS prijímačom, pohonný akumulátor Li-poly 11.1 V 1300 mAh (20C), 12 V rýchlonabíjač a podrobný návod k stavbe a lietaniu.

Rozpätie (mm) 1 420
Dĺžka (mm) 940
Plocha krídla (dm2) 24,5
Hmotnosť (g) 650-720
Funkcie V, K, S, M
   
Doporučený pohon a RC vybavenie:
  ECO  
Motor CD2622
Regulátor 20A
Akumulátor RAY 11,1 V 1600 mAh  
Vrtuľa 5x4"  
Servá 4x 9g mikroservo

RC suprava   4-kanálová 2.4GHz FHSS